תמונות ממערת טם לוט ופארק לאומי פורסטרי

מערת טם לוט ופארק לאומי פורסטרי

מס' 5 במדד הפופולריות

מערת  טם לוט (Tham Lot ) היא מערה עצומה שאורכה כ – 1,666 מטר, הממוקמת ליד סופונג (Soppong) בפרובינציית מה הונג סון. המערה נמצאת בפארק הלאומי פורסטרי (Forestry National Park), פארק מיוער ויפה. מאמינים כי מערה זו נחצבה בידי בני אדם, בני שבט ה – Lawa לפני אלפי שנים. במערה זו ניתן לערוך שיט, בנהר ה – Nam Lang  בזורם דרכה - זו דרך טובה ביותר להתרשם מהנטיפים והזקיפים הרבים והיפים אשר במערה.

 כמו כן ,תוכלו להתרשם מאוכלוסיית הציפורים והעטלפים הענפה החיה במערה. במערה נמצאים כ - 12 ארונות קבורה עתיקים, בני כאלף ועד יותר מאלפיים שנה, הנמצאים במערה פנימית הנקראת, דיי כצפוי, Coffin Cave. עם כניסתכם למערה תוכלו להתפעל מגודלו העצום של ה"חדר" הראשון שבה, אשר גובהו כ – 100 מטרים – גובהו של בניין ממוצע. בהמשך תוכלו לטפס, על סולמות במבוק, למערות המרשימות הנמצאות בחלקה העליון של מערת Tham Lot. למערה תוכלו להיכנס רגלית, בהליכה תת קרקעית בעודכם מדשדשים בתוך המים. ישנה אפשרות לשכור סירת במבוק מהמקומיים המפעילים סירות אלה ומחכים לתיירים בשולי המערה. שימו לב – במהלך העונה הגשומה גובה המים במערה עשוי להיות גבוה כך שניתן יהיה רק לשוט בה בסירות הבמבוק.


אזור: מחוץ לעיירה מה הונג סון.

הגעה: מערת Tham Lot ממוקמת ליד העיירה Sopping, מרחק כ – 9 ק"מ ממנה, ומרחק כמה שעות נסיעה מהעיירה מה הונג סון. ניתן להגיע למערות באוטובוס או בסיור מאורגן שמארגנים מלונות בעיירה מה הונג סון, וכן מסעדות וסוכנויות תיירות במקום. פעמים רבות טיולים הכוללים כמה אתרים בפרובינציית מה הונג סון יכללו בתוכנית הטיול גם את המערות הללו. המערה ממוקמת צפונית לפאי, בדרך לעיירה מה הונג סון, לפני מערת הדגים – Tham Pla (ראו לעיל).

קרא 0 טיפים על מערת טם לוט ופארק לאומי פורסטרי

מציג 0 - 1 מתוך 0