עוד על פארק אל אימפוסיבלה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

פארק אל אימפוסיבלה

פארק אל אימפוסיבלה  (Parque Nacional El Imposible) הוא פארק גדול המשתרע על רכס הרי האפאנקה אילאמאטפק. הנקודה הגבוהה ביותר בפארק נישאת לגובה של 1,450 מטר מעל פני הים. את הפארק חוצים שמונה נהרות ועל ההרים נישאים עצים טרופיים מרשימים וצמחיה ייחודית לאזור. ההיסטוריה של הפארק היא שהעניקה לו את שמו – אל אימפוסיבלה – הבלתי אפשרי - המקומיים שחיו פה בעבר היו צריכים לעבור בתחומי הפארק כדי להעביר גידולי קפה ממקום למקום, ורבים צנחו אל מותם במקום בו כיום תוכלו לראות גשר מתוח מעל ערוץ הנהר שבפארק, אך בעבר לא היה גשר של ממש. בחלק ממסלולי הטיול (ראו לעיל) ישנו טיפוס לא פשוט, וצריך להתרגל לגובה המקום, שכן העלייה תלולה ומתחילה מכ – 300 מטר מעל פני הים ועד ל1,450 מטר, כמו כן ניתן לרחוץ בדרך בבריכות, בנחל ובמפלים. לפני הטיול בפארק הצטיידו בהרבה מים, באוכל, בנעלי הליכה נוחות (במקומות רבים ברחבי פארק אל אימפוסיבלה תיתקלו בבוץ חלקלק), בכובע ובמסנן קרינה מפני השמש.

 

לפני הטיול בפארק אל אימפוסיבלה

על מנת לטייל בפארק יהיה עליכם להשיג אישור כניסה לפארק (שכן כמות מסוימת של אנשים מורשית להימצא בו בכל רגע נתון). את האישור ניתן להשיג מהמשרד הראשי המנהל את הפארק – SalvaNatura, הממוקם בסן סלבדור. ניתן להתקשר ולהשיג את האישור טלפונית, ולשלם עליו בכניסה לפארק. כמו כן תצטרכו לשכור מדריך, זאת ניתן לעשות דרך SalvaNatura, במשרד הראשי אשר בכניסה לפארק, ולשכור מדריך מקומי פנוי, או לשכור מדריך דרך חברת נסיעות (ראו בסעיף ספקי שירותים).

 

חיות בפארק הלאומי אל אימפוסיבלה

בפארק אל אימפוסיבלה ישנם מס' זני חיות נכחדות, אשר המדינה מנסה להגן עליהן ולשמור עליהן מפני הכחדה. אם יתמזל מזלכם תוכלו לראות את רוב סוגי החיות – פומות, חתולי בר (טיגרילו), עקב (עוף דורס) ועיט מזן נדיר ומיוחד. כמו כן תוכלו לראות סוגים רבים של ציפורים וחרקים המאכלסים את הפארק.

 

קמפינג בפארק אל אימפוסיבלה

אם יש לכם ציוד קמפינג, בפארק אל אימפוסיבלה ישנם כשלושה אתרי קמפינג מסודרים, בהם תוכלו אף למצוא מקלחת ושירותים סבירים. ישנה אפשרות לשכור ציוד קמפינג במרכז המבקרים אשר בכניסה הראשית לפארק, אך שקי שינה יהיה עליכם להביא עמכם. זו אפשרות לא רעה בכלל לאלו מכם הרוצים להישאר בפארק ולטייל במהלך יומיים או יותר. אם תרצו תוכלו להבעיר אש (קטנה) בשטח, אך הקפידו על כללי האתר.

 

פרטים פרטים

מחיר: כניסה לפארק תעלה לכם $3 לכל אדם. מחיר שכירת מדריך בכניסה הראשית לפארק תעלה כ - $7, אותו הוא מקבל כטיפ מכם, כי המשרד הראשי אינו משלם שכר למדריכים שהוא מספק. שימו לב – אם אתם מגיעים בדרך הלא רשמית מטאקובה יהיה עליכם לשכור מדריך כבר בעיירה (ראו פרטים בסעיף ספקי שירותים).