עוד על קופיפי

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

קופיפי

קו פיפי, תאילנד

האי קופיפי (Ko Phi Phi) נחשב לאחד מהפופולאריים בתאילנד ובהחלט לאחד מהאיים הטרופיים היפים והרומנטיים בעולם. ב- 26 בדצמבר 2004 הכה גל הצונמי הגדול באי והחריב חלקים גדולים ממנו, אך מאז שוקם האי רובו ככולו וכעת כמעט ואין זכר לאסון (פרט לקצת הריסות שנשארו באיזור נקודת התצפית ). קופיפי נתפס בעיני רבים כאי הרומנטי, השקט והקסום ביותר באיי תאילנד אידיאלי עבור זוגות ועבור אלו המחפשים אחר רצועות חוף טרופיות שובות, מפרצונים בגוון תכול- טורקיז וחול לבן קריסטלי המעוטר עצי קוקוס הנושקים אל  קו המים. כל אלו נסתרים מן הנוף על ידי צוקי ענק בגובה של עד 35 מטרים. המקום שומר על צביונו השקט והרומנטי בהצלחה בשל חוק עזר מקומי האוסר על תנועת רכבים ורכבים דו גלגליים באי. קופיפי נמצא כ- 40 קילומטרים דרומית לעיר החוף קראבי ולמעשה מחולק לשני איים:
 

פי פי דון ((Phi Phi Don
האי המרכזי בו נמצאים כל השירותים לתייר: בתי מלון, גסטהאוסים, רציף מעבורות, סוכנויות נסיעות, מסעדות, שירותי בנק, אינטרנט ועוד. מרכז התיירות של האי הוא למעשה רצועת יבשה ברוחב כ- 200 מטרים, אותה מקיפות שתי רצועות בעלות אופי שונה ואף גוון מים שונה. את כל המתחם מקיפים צוקי ענק טבעיים ומהממים ביופיים. ניתן למעשה לעבור מחוף לחוף בהליכה של פחות מ- 5 דקות.

 

פי פי לה (Phi Phi Leh)
אי קטן יותר, שמורת טבע פראית אליה ניתן להגיע בסירות וחל איסור ללון בה. באי זה נמצא מפרץ Maya bay, אולי המפרץ הטרופי המפורסם בעולם ששימש אתר הצילומים של הסרט החוף The Beach)) בכיכובו של לאונרדו דיקאפריו בשנת 2000. באי שמורות אלמוגים עשירות בדגה ובשוניות ססגוניות. האי נקרא גם "הומר סימפסון השוכב" בשל הדמיון הרב בין מבנה האי, לדמותו של הומר סימפסון בשכיבה על הגב... תבחינו בכך כשתביטו בו מנקודת התצפית או ממעגן הסירות.