עוד על פארק צ'יטואן

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

פארק צ'יטואן

פארק צ'יטואן, נפאל

פארק צ'יטואן (Chitwan Royal National Park) מהווה את שמורת הטבע המוכרת והמפורסמת ביותר בנפאל, ואחת משמורות החי המובילות באסיה, מהווה יעד פופולרי למטיילים רבים. בין יערות עבותים של עצי סאל נשירים תוכלו למצוא כ- 50 מיני יונקים בינהם פילים, נמרים, קרנפים, איילים, קופים וצבועים שפע אדיר של מיני ציפורים ופרפרים, ומעל 40 מינים שונים של זוחלים כמו נחשים, צבים ותנינים. אולם חשוב לציין כי בשל צפיפות היער והשיחים הגבוהים לא תמיד קל להבחין בכל מגוון החיות העצום. בשמורה קיימת אף חוות גידול פילים, אליה ניתן להגיע בטיול רגלי, אלו אינם פילי בר אלא פילים שהובאו במיוחד ואולפו במקום.

מה עושים בצ'יטואן?
השמורה מציעה מספר פעילויות אפשריות, המומלצת ביותר היא סיורי רכיבה על גבי פילים בהם תוכלו לראות את חיי הבר שאינם מתחבאים מאחורי השיחים, אפשרויות נוספות הן סיור רכוב בג'יפים, ביקור בחווה לגידול פילים, שיט קאנו בנהרות החוצים את הפארק בהם תזכו להבחין בתנינים, וסיורים רגליים.


מחיר והתארגנות להגעה לפארק צ'יטואן
הגעה לשמורה יכולה להתבצע באופן עצמאי או דרך אחת מסוכנויות הנסיעות הרבות שבפוקרה או קטמנדו. יש לשלם על חציית הנהר בסירה וכן על הכניסה לחווה (בשני המקרים מדובר בתשלום לא גבוה), כמובן שאף הכניסה לשמורה עצמה הינה בתשלום.ניתן לקחת אוטובוס מפוקרה או קטמנדו לשמורה, משך הנסיעה כ- 8-9 שעות.
 

לינה בתחום הפארק-בפארק עצמו קיימים מלונות יוקרה מודרנים המאובזרים היטב אך מחירם יקר יחסית. בכפר השקט סואהרה (Sauraha), הנמצא בסמוך לשמורה תוכלו למצוא מגוון רחב של גסטהאוסים ולודג'ים קטנים במחירים נוחים.