עוד על נפאל

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

נפאל - נופש בנפאל

נפאל היא אחת הארצות היפות בעולם, וממוקמת בדרום אסיה. נפאל גובלת בסין (בצפון) ובהודו (בדרום, במזרח ובמערב). שטחה מתפרש על פני 147,181 ק"מ רבוע, ואוכלוסייתה מונה בקירוב 30,430,267 בני אדם. נפאל ידועה בנופה ההררי והמדהים ביופיו, הודות להרי ההימלאיה המצויים בצפון המדינה, הכוללים גם את הר האוורסט, ההר הגבוה ביותר בעולם.
 

רכסי ההרים המרהיבים של נפאל הפכו למוקד עלייה לרגל לתרמילאים מכל קצוות תבל. יש המכנים את נפאל בשל כך כ"בירת הטרקים". למרות זאת, נפאל איננה רק נחלתם של התרמילאים. היא מספקת נופים עוצרי נשימה, מקדשים ומבנים עתיקים ומהריבים, ובעיקר המון שקט ושלווה למי שיחפש זאת. בחרנו להתמקד בשתי ערים גדולות ופופולאריות במיוחד בנפאל, קטמנדו ופוקרה. ערים אלו מציעות אטרקציות לתרמילאים וגם למי שהגיע עד קצה העולם בשביל לנפוש בנחת.

 

קטמנדו

קטמנדו, בירת נפאל מאופיינת בסמטאותיה הצפופות והצרות, ונחשבת לעיר סואנת. אך לצד זאת, פרוסים בה מבנים היסטוריים עתיקים, ארמונות ומקדשים מעוררי השתאות, ופסלי אלים הפזורים ברחובות. קטמנדו מושכת אליה תיירים רבים, ונחשבת ליעד חובה לכל מי שטייל בנפאל. אנשי העיר חביבים לבאים. רוכלים המוכרים מכל הבא ליד וילדים משחקים בסימטאות, מקדמים את פניהם של התיירים.

 

יעדים מומלצים בקטמנדו
 

אזור הטאמל (Thamel)- רובע התיירים

הרובע משמש מרכז לתיירים ותרמילאים. המקום צפוף ושופע תיירים ומקומיים שיוצרים פסיפס צבעוני של קולות ומראות. הרובע מספק את כל השירותים הנדרשים לתיירים, כולל החלפת כספים, מסעדות ומקומות לינה- גסטהאוסים. הגסטהאוסים משמשים גם כמקור לאיסוף מידע או שותפים למסעות ולטיולים. למעוניינים לצאת לראפטינג, תוכלו לרכוש כרטיסים ולקבל מידע מנותני השירותים ברובע.
 

כיכר דורבאר

הכיכר מגלמת בתוכה פיסות היסטוריות עתיקות. היא משופעת במבנים ארכיטקטוניים מופלאים, ובמקדשים וארמונות המלמדים על העבר והתרבות הנפאלית. בכיכר תוכלו למצוא רוכלים המציעים לעוברים והשבים את מרכולתם ותוכלו ללמוד על תושבי המקום. הכניסה לכיכר בעלות 200 רופי.
 

מקדש הקופים 

המקום מכונה כך, מפני שקופים משוטטים שם בין יתר המבקרים. ניתן לערוך תצפיות במקום ולראות את הסטופה, מבנה מקודש שעל פי האמונה מצויים בו שרידי אפרו של בודהה או של תלמידיו. תוכלו לחוש את התרבות והאמונה הבודהיסטית ואף לחזות בטקסים דתיים.
 

ראפטינג בנפאל

מי שמימי הנהר קוסמים לו, יכול לבחור במסלול רפטינג קצר או ארוך. הקפידו לבחור בחברה אמינה ובעלת ניסיון, שכן מי הנהר עשויים להיות גועשים. הראפטינג כולל חניות קמפינג וארוחות משותפות. ראפטינג קצר מסתכם ביומים- שלושה. ראפטינג ארוך נע בין שבוע לשבועיים. חשוב לבחור מסלול ההולם את כישורי השיוט שלכם.
 

יציאה לטרקים בנפאל

קטמנדו משמשת מוקד עבור תרמילאים היוצאים משם לטרקים באזור האוורסט. חשוב להצטייד בכל הציוד הנדרש, ועדיף לא לטייל לבד, למקרה של תקלות בדרך.
 

פוקרה

פוקרה נמצאת במרחק 200 ק"מ מקטמנדו. היא שוכנת למרגלותיו של נהר הפווה.(Phewa) פוקרה משמשת כמקום יצאה או חזרה מטרקים. יחד עם זאת, העיר נחשבת לעיר נופש קסומה וליעד חובה בקרב המטיילים בנפאל. מי שמחפש פעילות שלווה ונינוחה יכול לשוט על מימי נהר הפווה, או לרכוב על אופניים לאורכו. בנוסף, תוכלו לבקר במקדשים השונים, לפקוד מערות מרתקות, וליהנות ממוזיאונים.

 

פגודת השלום

מבנה מקודש הממוקם על גבעה, המשקיפה אל נופיו של האגם והרי ההימלאיה. אחת הדרכים להגיע אליו היא שיט באגם ואז טיפוס על הגבעה, שלאורכה מצויים בתי קפה רבים. בפסגת הגבעה תגלו רחבת דשא גדולה המובילה אל מבנה האבן, המקושט בפסלי בודהה ובכיפה מוזהבת. 

למידע נוסף:
טיול מאורגן לנפאל
ביטוח נסיעות לנפאל
טיסות לנפאל