עוד על נפאל

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

נפאל - טיול מאורגן לנפאל

בשנים האחרונות חלה פריחה באפשרויות הטיול המאורגן לנפאל. אם בעבר הלא רחוק טיול מאורגן לנפאל היה למעשה ביקור בזק בקטמנדו במסגרת טיול מאורגן בהודו הרי שהיום ישנם מגוון טיולי עומק לנפאל, כולל טיולים מאורגנים המציעים מסלולים אתגריים ואף טרקים. לחובבי הטיול המאורגן מציעה נפאל שפע של אפשרויות טיול מהנות, תרבות מרתקת, נופים מרהיבים ואטרקציות מיוחדות בעלויות שאינן גבוהות יחסית.

 

ביקור בזק בקטמנדו

חלק ניכר מן הטיולים המאורגנים לצפון הודו כוללים ביקור בזק של יום-יומיים בקטמנדו. טיול כזה כולל יום מרוכז באתרים התיירות של קטמנדו כדוגמת כיכר דורבאר, פאטאן, מקדש הקופים, סטופת בודנאת ומקדש פאשופאטינאת (המקדש בו מתבצע טקס שריפת הגופות), כמו כן כולל הביקור השכמה מוקדמת לצפייה בנופי ההימאלייה מן הכפר נגרקוט הסמוך לקטמנדו. טיול זה מתאים לאלו המעוניינים יותר לחוות את הודו אך גם לטעום מעט מנפאל.

 

טיולים מאורגנים בנפאל

טיול מאורגן הכולל סיור מקיף בנפאל אורך על פי רוב בין עשרה ימים ל-17 יום וכולל בחובו ביקורים באתרי החובה בקטמנדו וסביבתה הקרובה (כולל תצפית על ההימאליה מן הכפר נגרקוט הסמוך לקטמנדו וביקור בעיר השמורה והמרתקת בהאקטפור), ביקור בפוקרה (רבים מטיולים אלו יכללו ביקור בכפרים קטנים באזור ועלייה לסארנקוט לתצפית מרשימה על האנפורנה בשעת הזריחה) וביקור בלומביני, העיר בה נולד גאוטמה סידהארתה בודהה, אבי דת  הבודהיזם.

טיול מאורגן מקיף בנפאל יכלול גם ביקור בשמורת הטבע צ'יטואן, המעניקה למבקר בה מפגש יוצא דופן עם מגוון בעלי חיים עצום ומרתק. הפעילויות בצ'יטואן כוללות בין היתר רכיבה על גבי פילים עם הזריחה בהתחקות אחר בעלי החיים בשמורה ובראשם הטיגריס והקרנף ההודי ושייט על גבי קאנו במעבה השמורה. טיולים רבים יכללו אף יום מהנה של ראפטינג רגוע בנהר הטריסולי הנהדר.

 

טיולים אתגריים בנפאל

בשל היותה גן עדן לחובבי הספורט האתגרי באשר הוא, ישנה כיום פריחה בטיולי אתגר מאורגנים לנפאל. נפאל חופנת בחובה שלל מסלולי הליכה מהטובים ביותר בעולם כדוגמת מסלול מחנה הבסיס של האוורסט ומסלול סובב האנפורנה לצד שלל נהרות מעולים לראפטינג כדוגמת הקאלי-גאנדקי והבוטה-קוסי.

טיול מאורגן שכזה יתרכז בדרך כלל ביעד מרכזי מוגדר (מסלול טרק מסויים או ראפטינג בנהר ספציפי). טיולים אלו אינם מתאימים לכל אחד ובלא מעט מן המסלולים יש צורך בנסיון קודם ובכושר גופני טוב. טיולי האתגר המאורגנים הבולטים ביותר הינם טיול טרקים קבוצתיים באזור האוורסט או האנפורנה הדורשים סיבולת גופנית ויכולת הסתגלות למאמץ בגבהים בהם החמצן דליל וטיולי ראפטינג הכוללים שייט בין 10-11 יום באחד מהנהרות המובחרים בנפאל כדוגמת הסון קוסי.

 

יתרונות וחסרונות של טיול מאורגן בנפאל

לטיול מארגן בנפאל קיימים מספר יתרונות בולטים (מעבר לשפע התרבות והטבע שהוא מציע) – הוא כולל ביקור באתרים הבולטים בנפאל בתוך אמצעי תחבורה נוחים במיוחד וללא הטרדה הכרוכה בהגעה ממקום למקום, עלויות הטיול המאורגן לנפאל זולות יחסית לטיולים דומים במדינות אחרות בעולם והוא כולל ימי "נסיעה" מועטים.

החסרונות הבולטים של הטיולים המאורגנים לנפאל הינם העלויות הגבוהות העולים בעשרות מונים על עלויות  טיולים עצמאיים וכמו כן חוסר הגמישות בלוח הזמנים, כך שאין באפשרותכם לסטות מן התוכנית המקורית ולהישאר במקום אותו אהבתם במיוחד (או לחילופין לעזוב לפני הזמן מקום בו אינכם מעוניינים לשהות יותר).

 

בשורה התחתונה, בין אם לביקור קצרצר בקטמנדו, בין אם לטיול מקיף או בין אם לטיול מאתגר במיוחד, אם עליכם לבחור טיול מאורגן ליעד כלשהו בעולם, מומלץ וכדאי לכם לבחור בנפאל כיעד הטיול המאורגן הבא שלכם.