עוד על נפאל

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

נפאל - דרכי הגעה לנפאל

לא קיימות טיסות ישירות מישראל לנפאל, לכן כל הדרכים מחייבות עצירה בתחנות ביינים.
 

דרך האוויר
ניתן להגיע בטיסה ישירה מכל ארץ אחרת ונחיתה בשדה התעופה טריבהובן Tribhuvan)) שדה התעופה היחיד בקטמנדו המשמש אף לטיסות פנימיות, אולם לרוב הטיסות יהיו משני יעדים מרכזים- הודו ותאילנד. בהודו ניתן לטוס דרך הערים המרכזיות- ניו דלהי ומומביי. עדיף לטוס דרך ניו דלהי בגלל הקרבה הגיאוגרפית, מה שמוזיל את עלות הטיסה ומקצר אותה לכ- שעה. אלו מכם שנוחתים בתאילנד ומתכוונים להמשיך משם לנפאל, תתכנו מראש אם ברצונכם לחזור בסופו של דבר לתאילנד, זאת בשל מחירי הטיסות הגבוהים לתאילנד מנפאל ומהודו. כדאי לרכוש כרטיס הלוך חזור מתאילנד לנפאל. משך טיסה מבנגקוק לקטמנדו כ- 3 שעות.
 

שדה התעופה נמצא במרחק של חמישה וחצי קילומטרים מזרחית לקטמנדו, משך הנסיעה ממנו אל מרכז העיר אורכת כ- 20 דקות. שירות מוניות מסודר ה- Pre Paid Taxiנמצא ישר מצד שמאל ביציאה מהשער, אולם המחירים שם קבועים ולא ניתנים לשינוי. מחיר נסיעה במונית יעלה כ- 400 רופי. מונית חזרה אל השדה ניתן למצוא גם ב- 300 רופי.  דרך מומלצת וטובה יותר להגיע לטאמל היא לחבור לאחד מנציגי הגסטהאוסים הרבים שיחכו לכם בפתח והוא יקח אתכם בחינם למקום הלינה. זאת כמובן רק לאחר שבדקתם  כרטיסי ביקור ושמעתם את המחירים.
 

דרך היבשה
קיימות שתי אופציות למעבר יבשתי, על ידי אוטובוס או אופנוע. המעבר הנפוץ והפופולרי הוא מהודו, דרך מעבר גבול סונאלי. .במעבר תדרשו בויזת כניסה לנפאל. משך הנסיעה מהגבול לקטמנדו הוא כ- תשע שעות. לרוכבים על אופנוע כדאי שתדעו כי על כל יום שהייה בתחומי נפאל עם אופנוע עליכם לשלם דולר ליום.  מעבר נוסף שאינו מומלץ בגלל הנסיעה הקשה, הוא בין הערים ברגנז (נפאל) ורוקסול (הודו)... קשה להגיע לשם, והמעבר להודו הוא למדינת "ביהר" שהיא סוג של כאוס מוחלט שלא רצוי להתקרב אליו.