עוד על נפאל

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

נפאל

הרי ההימלאיה - נפאל

נפאל היא בירת הטרקים הבלתי מעורערת של המזרח! בלב ליבם של הרי ההימלאיה, בין שתי מעצמות הענק- סין והודו, מסתתרת לה אולי אחת המדינות היפות והמרתקות בעולם. שלווה ויפה, נחה לה בין נופים מרהיבים ועוצרי נשימה בין פסגות אדירות (לא תאמינו!), מושלגות, המתנשאות לגבהים בלתי נתפסים, מקושטת נהרות רחבים, שוצפים וסוערים, יערות עבי צמרת, כפרים קסומים ומדבריות נפלאות. תוכלו להנות כאן מאנספור אפשרויות צבעוניות, רפטינג סוער, טרקים יפהייפים ומאתגרים, מקדשים עתיקים, אגמים תכולים, אוכל נפלא, שווקים ססגונים וחיי לילה תוססים בעיר הבירה קטמנדו.

המטיילים הישראלים בנפאל או... "קרבי זה הכי אחי"
נפאל היא סוג של ישראל קטנה. במהלך עונות התיירות המדינה פשוט מוצפת בישראלים ונפאל ערוכה לכך היטב- המון שלטים בעברית אפילו כל מני מדבקות (קרבי זה הכי אחי..) , מסעדות עם אוכל ישראלי, מדריכים ופורטרים שמזמרים "אל המעיין" וזה לא נגמר...  המטיילים הישראלים מתרכזים בקטמנדו ברחוב ה"טאמל" המופלא ותשמעו עברית ו"אחי" בכל מקום...

 

יותר מכך, כשתקחו אוטובוס לפוקרה או לאחד מהטרקים היוצאים מקטמנדו, פורטרים מקומיים נוהגים אף לקרוא לתוך חלון האוטובוס ולהגיש לכם במבט גאה מכתבי המלצה ממטיילים ישראלים הממליצים על הפורטר למסע!!! אם תקחו אותו, כשתסיימו הוא יבקש מכם מכתב המלצה נוסף... בנוסף לכל אלו יש לציין את בית חב"ד קטמנדו בניהולו של הרב חיזקי הידוע כמקום חמים ולבבי במיוחד שעשה לו שם מסביב לעולם כולו!

אין ספק כי הביקור במדינה הקטנה הזו יהפוך במהרה לחוויה מענגת לכל החושים, ערב רב ססגוני ונפלא של תרבויות, דתות ואורחות חיים נסתרות. אולם אל תשכחו בין שלל האטרקציות לעצור לרגע, הרפו מכל מחשבה או טרדה ותנו לקסם המופלא לעטוף אתכם, הכנעו לשלווה וליופי הנשקף מכל עבר, לפשטות הנעימה שסביב ובעיקר בטחו בחיוך הטוב, המלא, שיאיר אליכם מאחד הנפאלים המקומיים, מסבירי הפנים.

 

תמונות מרהיבות מהעולם - באתר האינטרנט של הצלם חמי כרם