עוד על מיאנמר (בורמה)

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

מיאנמר (בורמה)


מיאנמר (בורמה לשעבר) היא ללא ספק אחת המדינות המרתקות והמסקרנות ביותר במזרח ותתפלאו, אך לא מעט תרמילאים פוקדים אותה ונהנים מכל רגע! בשל היותה סגורה לתיירים במשך שנים רבות, נשמרה תרבותה של  מיאנמר ואורח החיים בו תתקלו יהיה בדרך כלל מסורתי. אחוז הבודהיסטים המאמינים גבוה מאוד, ולכן נופה של הארץ מלאה במקדשים יפהפיים ואתרים קדושים אחרים.

ב- 1988 עלה משטר במיאנמר משטר דיקטטורי המקשה מאוד על חיי התושבים ושולל מהם זכויות אדם רבות. המשטר מגביל את ההשפעה החיצונית על הארץ ועל תושביה שמנועים לצאת משטחה. קיים פיקוח קפדני על תכני הטלוויזיה, האינטרנט והתקשורת בכלל. עם זאת, במהלך הביקור במיאנמר  תחושו בשלווה וחיוכים בלתי פוסקים מצד המקומיים.

מיאנמר שרק לאחרונה סומנה כיעד תיירות פופולארי, שומרת על אופייה המסורתי ועל נופיה הבתוליים וההרגשה במהלך הטיול בה הוא של חזרה בזמן ואולי הזדמנות אחרונה לבקר בעולם שהולך ונעלם.

 

המטיילים והמשטר המקומי
תיירים רבים שמטיילים במיאנמר נמנעים וקוראים לחבריהם להימנע מאכילה, לינה או קנייה מבתי העסק הגדולים של הממשל כדי לא לתמוך בו. במקום זה משתדלים אותם תיירים לעשות את עסקיהם דווקא עם בתי העסק הקטנים אשר בבעלותם של האנשים הפשוטים.


זהו נושא שיחה שכיח מאוד בקרב התרמילאים במיאנמר שמרבים לשאול ולתחקר כל בורמזי שיודע לדבר מעט אנגלית. לאחר ביקורכם במיאנמר סביר להניח שכבר תיהיה לכם דעה נחרצת בעניין זה.