עוד על מונגוליה

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

מונגוליה

מונגוליה


לטייל במונגוליה במלונות והגסטהאוסים הטובים ביותר במחיר הטוב ביותר

מומחי זזנו  שחיים ונושמים את מונגוליה ריכזו עבורכם את את מקומות הלינה הטובים ביותר ברחבי מונגוליה שיספקו לכם את החוויה הטובה ביותר במחיר הטוב ביותר, כמו כן תוכלו לקבל גישה ישירה לחברות הטיסה לטיסות שיספקו לכם את  המחיר הטוב ביותר.

קבלו גישה ישירה למקומות הלינה המומלצים ביותר במחיר הטוב ביותר!

לחצו כאן לגישה ישירה ללוח זזנו

מונגוליה מגלמת את התגשמות החלום של כל הרפתקן המחפש יעד מרגש ומנותק לטייל בו, ושברצונו לפגוש תרבות מרתקת, נופים פראיים וצורת חיים שונה וייחודית. מקומיים חמים החיים את חייהם בצורה מסורתית אשר בשבילם הכנסת אורחים היא דרך חיים, שטחי מרעה רחבי ידיים, בעלי חיים שונים ומגוונים, מדבריות עם דיונות נישאות, הרים רמים ואגמים צלולים מהווים רק רשימה חלקית מכל היופי שארץ זו מכילה.

את מונגוליה פוקדים מדי שנה אלפי מטיילים, רובם תרמילאים הבאים לחוות יעד מאתגר הנמצא בשינוי מתמיד, אך מצליח לשמור על אוטנטיות ועל ייחוד משלו. מונגוליה ממוקמת בצפון יבשת אסיה, וגובלת עם רוסיה בצפון ועם סין בדרום. היא מחולקת ל-21 מחוזות, כאשר אולאן בטאר, העיר הבירה, אינה כלולה באף אחד מהם ומקבלת יחס מיוחד.

קצת הסטוריה

ההיסטוריה של מונגוליה ידעה עליות ומורדות, והגיעה לשיאה במהלך המאה ה-13, בפיקודו של המצביא המפורסם ג'ינגיס חאן, בה ארץ זו הייתה חלק מהאימפריה המונגולית שנחשבת עד היום כאימפריה היבשתית הכי גדולה בהיסטוריה – פי שניים יותר גדולה מהאימפריה הרומית, ופי 4 יותר גדולה מהאימפריה שבנה אלכסנדר מוקדון.

מנפילת האימפריה ועד תחילת המאה העשרים נשלטה מונגוליה ע"י סין ונחשבה לחלק ממנה, כאשר היא מחולקת לשני מחוזות שונים: מונגוליה התיכונה ומונגוליה החיצונית. ב-1911 הכריזו מחוזות אלו על עצמאות, אך מונגוליה הפנימית נשארה בידי השלטון הסיני. לאחר מכן נכבשה מונגוליה שוב ע"י סין, וקיבלה את עצמאותה באופן סופי ב- 1921 (אך בפועל נשלטה ע"י השלטון הסובייטי). בתחילת 1992 יצאו אחרוני הכוחות הסובייטים ממונגוליה, וב-1996נערכו הבחירות הדמוקרטיות הראשונות בארץ זו.

כלכלה מקומית

כלכלת מונגוליה מתבססת בעיקר על נפט, פחם, נחושת ופוספטים. בשנים האחרונות עוברת מונגוליה שינויים משמעותיים, וביניהם מעבר מכלכלה בניהול ממשלתי לשיטה קפיטליסטית. אולאן בטאר משמשת כמרכז הכלכלי של המדינה, ובהתאם לזאת מתפתחת בקצב מסחרר, בעוד שאר חלקי במדינה מתפתחים בקצב איטי מאוד, חלקם אף עומדים במקום. באזורי הספר (קנטרי סייד) עוסקים המקומיים בעיקר בראיית צאן ובחקלאות. 
 

דת במונגוליה
האמונה הרווחת ברוב מונגוליה היא בודהיזם, וניתן למצוא בארץ זו מנזרים ומקדשים רבים המושכים את העין עקב צורתם הייחודית ועיטוריהם המרתקים. רוב המונגולים חיים כנוודים, כאשר חלקם הגדול גר באוהל מסורתי הנקרא גר. חיות רבות נחשבות לחלק בלתי נפרד מחייהם של נוודים אלו, ובמרכזם עומד הסוס המונגולי המכונה טאקי (Takhi).כמעט כל המונגולים בעלי כישורי רכיבה מפותחים ביותר.

קצת על תרבות במונגוליה

התרבות המונגולית כוללת את שירת הגרון המפורסמת, כלי נגינה וריקודים מסורתיים הכוללים בתוכם את ריקוד הטסאם (Tsam) הלקוח מחלק האוכלוסייה המאמין בשאמניזם  ומבוצע כנגד נוכחות של רוחות רעות, תלבושת מסורתית הנראית כמו חלוק גדול ומכונה דל (Del), וכמובן אוכל מקומי רב גוני – כאשר בשר הכבש עומד במרכזו (גולאש, חושור – בצק עם בשר כבש, מרק כבש, וכמובן הברביקיו המונגולי המפורסם – חתיכות גדולות של חלקים שונים מהכבש עם ירקות המתבשלים בסיר מיוחד על האש, כאשר עליהם מונחות אבנים שחורות לוהטות שחוממו במדורה מראש).

החג הלאומי הגדול ביותר בו באים לידי ביטוי המסורת והמנהגים המקומיים נקרא הנדאם, והוא נחגג סביב חודש יולי (התאריכים הרשמיים הם ה-11 וה-12 ביולי, אך מסוף יוני מתחילים המקומיים במקומות מסויימים לחגוג את החג בצורות שונות).
 

מונגוליה היא ארץ שהשפעת החברה המערבית מתחילה לתת בה סימן, אך עדיין מצליחה לשמור על אופייה הקסום והאקזוטי, בעיקר ככל שמתרחקים מאזור עיר הבירה אולאן בטאר. היא נחשבת כיום למעוז האחרון באסיה כולה בו אין כמעט תיעוש, מסחור ותיור משחיט, ושרוב מרחביו הטבעיים נשמרו ללא פגע. לפני היציאה מהארץ רצוי להביא מתנות קטנות דוגמת סיכות לשיער או לבגד, מדבקות, עטים וממתקים. זה עוזר ליצור קשר עם המקומיים, ונחמד לחלק כהוקרת תודה בתום אירוח אצל משפחה מקומית.