עוד על לאוס

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

לאוס

ואנג וייאנג, לאוס

לאוס היא ה"הודו" של דרום מזרח אסיה הכוללת את המדינות תאילנד, קמבודיה, וייטנאם, מיאנמר וכמובן... לאוס. אז ברוכים הבאים ללאוס! במציאות של היום, כבר קשה למצוא, אפילו במזרח הרחוק, מקומות שמסרבים להתפתח ושמרו על האותנטיות התרבותית שלהם. זוהי הסיבה שהביקור בלאוס הוא כל כך מרתק ומיוחד. לאוס ידועה בשדות הירקרקים האינסופיים שלה, הנוף ההררי המשובח והצוקים הנפלאים המופיעים פתאום משום מקום...


התרמילאים בלאוס
הגרעין המרכזי של מטיילי לאוס נחלק לשלושה:

תרמילאי הודו
הגיעו לאזור תאילנד וחטפו געגועים לשקט ו"תחושת עולם שלישי" אוריינטלית, שקטה ואותנטית.

מטיילי "תאילנד, לאוס, קמבודיה וייטנאם"
שצרוף מילים אלו נאמר על ידם 70 פעם ביום כאשר הם מספרים על מסלולם, המתרכז במדינות דרום מזרח אסיה. מטיילים אלו עוברים יבשתית ממדינה למדינה, חוזרים לבנגקוק והביתה. ה"מקצוענים" שבניהם משלבים בטיול את סין.

טיילי "תאילנד- לאוס"
חבר'ה אלו מבלים את עיקר הטיול (בד"כ עד חודש וחצי) בתאילנד, אך חשוב להם להרגיש קצת "מזרח אמיתי" ולכן קופצים לביקור בלאוס מבלי לוותר כמובן על שייט האבובים המפורסם של ואנג ויאנג. (והוא אכן  מומלץ!)


הכניסה מתאילנד לתוך שטחה של לאוס מרגיש כמו מסע חזרה בזמן כאשר האנשים והשפה דומים אבל המבנים, הביגוד, הכבישים והסגנון בכלל נראה כאילו שייכים לעבר. גולת הכותרת של לאוס מבחינת חלק גדול מהתיירים היא עיירת הנופש המקסימה ואנג ויאנג ((vang vieng. אחרים מתאהבים בעיר ההיסטורית בעלת האופי הבודהיסטי - לואנג פראבנג  ((Luang Prabang או בארבעת אלפים האיים על נהר המקונג בדרום הארץ. לאוס ידועה בעיקר בשלווה וב'זולה'  שאפשר לתפוס בכפרים הירוקים ובנופה המרגיע אבל לא רק שלווה ורוגע יש ללאוס להציע למבקריה אלא גם לא מעט אתרי עניין, מקומות היסטוריים, חיי לילה, ראפטינג, טראקים, אוכל מצוין ועוד. תרמילאים בעלי ניסיון במזרח מגדירים את לאוס כשילוב של הודו ותאילנד.