עוד על הודו

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

הודו

תת היבשת הודו היא יעד שונה ומרתק לטיול. היא מושכת אליה מדיי שנה תיירים רבים, בהם כ-50,000 ישראלים.  משפט שגור בפי המטיילים הישראלים בהודו הוא "כשנוחתים בהודו...הכל משתנה..." ואי אפשר בלי "הודו לה' כי טוב"...
 

הודו גובלת בסין ובנפאל מצפון, בפקיסטן מצפון-מערב ובבנגלדש ומיאנמר (בורמה) ממזרח. במקומות בהם היא לא גובלת עם מדינות אחרות, היא מוקפת באוקיינוס ההודי, הנושק לחופים ציוריים ומקסימים, שהמפורסמים שבהם הם חופי גואה, שקנו להם שם של גן-עדן מופלא בעולם כולו. אין גבול לחוויות שהודו יכולה להציע לכם. בין אם חשקתם בטרקים בהרים שמקיפים את ההימלאיה, עמקים ירוקים, חופים שקטים, מקדשים ותרבות או מסיבות פרועות- כל זאת ועוד תוכלו למצוא במדינה הרוחנית והמאתגרת הזאת.

 

צפון הודו
הרבה ירוק, ופסגות מושלגות תמצאו למרגלות ההימלאיה בצפון הודו. וגם את מנאלי, דרמסלה, מקלאוד גאנג', שימלה, רישיקש ועוד כפרים קטנים ומטריפים.רוחניות הינה שם נרדף לצפון השליו והיפיפה של הודו וניתן למצוא באזור זה מגוון של קורסים (קצרים וארוכים), או שיעורים (קבוצתיים או פרטיים), של יוגה, מדיטציה, רייקי, נשימות וגם פיסול בעץ, ציור, קבלה ועוד. בצפון הודו מתגוררים פליטים טיבטים רבים המעניקים למטייל הזדמנותו להכיר תרבות נוספת ושפה שונה.

 

לה
זהו, הגעתם לשיא!  הפסגות המושלגות של ההימלאיה נראות קרובות מתמיד וכמותם גם הכוכבים הזרועים לרוב בשמי הלילה. אז למה לטפס על ההרים? כי הם שם! ולה היא באמת שם רחוק במרומים, אי שם בין טיבט להודו, ולא זה ולא זה. הדרך ללה אולי ארוכה, אבל שווה כל רגע. הרים שאין בשם מקום אחר, אדמת ירח, ותחושה של שיכרון חושים. התרבות הטיבטית-נפאלית שולט בלה, ותוכלו למצוא הרבה גומפות, סטומפות ומנזרי תפילה למיניהם.

 

ראג'סטן
"הודו האמתית" במלוא עוצמתה באה  כאן לידי  ביטוי: זה מתחיל בתחנות רכבת עמוסות נוסעים, ממשיך בקבצנים ומטרידים, אבל מסתכם בחיוך כשפוגשים בתושבים המקסימים, במבנים המיוחדים, וברוגע של המדבר. הערים הראג'סטניות צבעוניות באמצע המדבר החום, יש את "העיר הורודה" – הלוא היא ג'איפור, ג'איסלמר היא "העיר הזהובה", וג'ודפור היא "העיר הכחולה".  בכל עיר הבתים בצבע אחר, ומסביב לכולן מדבר. כמובן שאי אפשר לשכוח את פושקר הקדושה, אותה עיירה מקסימה שמתחבאת בין הרים לבין מדבר. המדבר הראג'סטני הינו אזור מרתק העשיר בבעלי חיים (ובהם כמובן הטווסים המפורסמים של האזור).

 

גואה
לא סתם הפכה גואה להיות בירת הישראלים בהודו, יש בה ריח של חופש ממכר וטעם של עוד. החופים פראיים, עצי הקוקוס עושים טוב בלב, האנשים פשוטים, המטיילים שמחים וביחד כל אלה יוצרים אווירה טובה שאין כמותה.הכפרים קטנים, והשאנטי בחוף אדיר! לנסוע באופנוע בין הדקלים, הפרות, והחופים שפרוסים עד לאופק, זו חוויה שתלווה אתכם לכל החיים. 

 

דרום הודו
דרום הודו נמצאת בין שני אוקיינוסים לתעלות מים טבעיות וכמות עצי הקוקוס הירוקים בה עולים על כל דמיון. השקיעות אדומות וגדולות והחופים מדהימים ושונים ביופים ובאופים. פה תוכלו לפגוש תיירים רבים, ולאו דווקא ישראלים, כיוון שחלק מהמטיילים הישראלים נוטים לוותר על דרום הודו וחבל, כי היא שונה מגואה ולא רק בנוף אלא גם באופי ובסגנון. בקרלה ובטאמיל נאדו המדינות הדרומיות, הלבוש המסורתי שונה, וגם השפה והמשטר  – אין ספק שמדובר בעולם אחר בו שולטים קסמם של המקומיים המדהימים (בעלי אורח החיים הפשוט והמסורתי) וקסמם של אין ספור עצי הקוקוס הירוקים.

 

תמונות נוספות - באתר חמי כרם