עוד על הונדורס

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

הונדורס - השכרת רכב בהונדורס

למרות שלרוב המקומות בהונדורס אפשר להגיע עם תחבורה ציבורית, בעיקר אוטובוסים שיוצאים בכל שעה מתחנות האוטובוס בבירה טגוסיגלופה ומשדה התעופה בסן פדרו סולה רבים מהתיירים שמגיעים למדינה הקטנה מעדיפים לנהל את הזמן שלהם בעצמם ולשכור רכב פרטי. כמו בכל יעד אחר גם השכרת רכב בהונדורס מאפשרת לתיירים להחליט על המסלול שלהם בלי פשרות, לא להתאים את עצמם ללוח הזמנים של התחבורה הציבורית וכמובן – להגיע למקומות קטנים שאין אליהם תחבורה ציבורית ביתר קלות.
 

כדאי ואפילו פשוט

למרות ואולי בגלל שהונדורס היא לא מלכודת תיירותית גדולה, אלא מדינה קטנה שרק בשנים האחרונות פתחה את שעריה לתיירות מסיבית, חברות השכרת הרכב המקומיות לצד החברות הגדולות והבינלאומיות מספקות שירות טוב והוגן בכל הקשור לעסקאות השכרת רכב בהונדורס.
 

רוב החברות פועלות בשדה התעופה הבינלאומי של הונדורס ובבירה טגוסיגלופה, בלה סייבה, ברואטן ובסן פדרו סולה. תיירים שעשו עסקאות השכרת רכב בהונדורס מדווחים על שירות ידידותי מאד, עם מוקדני שירות ואנשי שירות בשטח שדוברים אנגלית בהירה וברורה ומספקים את כל האינפורמציה ברגע איסוף הרכב או ברגע ההחזרה, בדיוק כמו שמצופה ובלי משחקים מיותרים.

 

חברות השכרת רכב בהונדורס

החברות הבינלאומיות הרץ, אוויס, באדג'ט, אלאמו ונשיונל מנהלות סניפי השכרת רכב בהונדורס בערים הגדולות ובשדות התעופה. קל ופשוט להזמין רכב עוד לפני היציאה מישראל, באמצעות אתרי האינטרנט של החברות ומנגנוני ההזמנה ברשת. בנוסף, כל חברת נסיעות שתפנו אליה תוכל לאתר עבורכם מוקד השכרת רכב בהונדורס של אחת מהחברות האלו.
 

בנוסף לחברות הבינלאומיות, פועלות בעיקר בערים הגדולות טגוסיגלופה ולה סייבה וכן ברואטן חברות קטנות ומקומיות, ביניהן ארנה, קריביאן רנט א-קאר (Caribbean Rent A car), אקונו (Econo) ו-מולינארי (Molinari Rent A Car).
 

ביטוח רכב חובה

אחד הדברים הכי חשובים בכל עסקה של השכרת רכב בהונדורס הוא הביטוח. ביטוח רכב מתווסף למחיר ההשכרה היומי, בממוצע כ-5 דולרים נוספים. ביטוח רכב בהונדורס הוא חובה ואי אפשר לנהוג בלעדיו. לא ממש תרצו לנהוג בלעדיו בגלל שהנהיגה בהונדורס היא יוצאת דופן ולא דומה לשום דבר שהכרתם. מחוקי כביש הזויים לנהגים מוזרים שלא ממש מצייתים לחוקים.
 

נהיגה מאתגרת במיוחד

תיירים שכבר ביצעו עסקאות השכרת רכב בהונדורס אמנם מדווחים שהעסקה עצמה הלכה חלק והכל היה בסדר, אבל הקושי הגדול הוא בנהיגה. למרות שהכבישים מפותחים יחסית, לפחות אלו שקרובים לערים הגדולות, הבעיה המשמעותית היא עם הנהגים של הונדורס. חוקי הדרך יכולים להיות מאתגרים והנהגים המקומיים לוקחים אותם כהמלצה בלבד. לכן חשוב לנהוג בזהירות, לקרוא קצת על נהיגה בהונדורס לפני שאתם יוצאים לדרך ולהיות מוכנים לכל תקלה או תאונה עם ביטוח רכב וביטוח נסיעות מתאים.
 

מחיר שווה לטיול של כמה ימים

אם אתם רוצים לטייל בהונדורס במשך כמה ימים, בעיקר אם אתם קבוצה של אנשים ואתם ממלאים רכב שלם, תוכלו לשכור רכב בלי לשלם הון תועפות. המחיר הממוצע של עסקאות השכרת רכב בהונדורס לשבוע ימים נע בין 150-200 דולרים. כשמדובר על קבוצה של כמה אנשים שמטיילים יחד, ההוצאה לאדם היא נמוכה מאד ואפשר להתחלק במשמרת הנהיגה.
 

אז מה חשוב לעשות בעצם? תחקיר מוקדם על חברות השכרת רכב בהונדורס, בדיקה של הרשיונות שלכם לצד ביטוח הרכב וביטוח נסיעות, הכרות עם המסלול של הטיול ובדיקה לאן אתם רוצים לנסוע והאם זה כדאי והרבה סבלנות שתצטרכו כדי להתמודד עם הנהג המקומי. בסופו של דבר, טיול בהונדורס ברכב שכור יכול להיות הרפתקאה אמיתית, וכל זה בעלות לא גבוהה בכלל."למידע נוסף:

 

השכרת רכב - עם שלמה סיקסט