עוד על הונדורס

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

הונדורס - טיול מאורגן להונדורס

בשנים האחרונות הצטרפה הונדורס לרשימת המדינות במרכז אמריקה אליהן יוצאות קבוצות מאורגנות מישראל, במסגרת טיול משולב או טיול למדינה אחת בלבד. חברות תיירות רבות מפתחות ומוציאות טיולים מאורגנים שכוללים ביקור בהונדורס, בפנמה, במקסיקו, בגואטמלה, בקוסטה ריקה ובניקרגואה בהרכבים שונים. טיול מאורגן להונדורס בלבד עדיין קשה למצוא בישראל, אבל בשילוב עם כמה מדינות באיזור מדובר עדיין בטיול מרתק ויוצא דופן, שישאיר אתכם עם הרבה מאד חוויות לספר בבית.
 

טיולים משולבים להונדורס ומדינות מרכז אמריקה

כאמור כיום קשה למצוא טיול מאורגן להונדורס בלבד שיוצא ישירות מישראל. רוב הטיולים של חברות ישראליות משלבים מספר יעדים במרכז ובדרום אמריקה. היום אפשר למצוא טיול מאורגן להונדורס בשילוב עם גואטמלה ואל סלבדור, בשילוב עם מקסיקו וקוסטה ריקה ובשילובים נוספים.
 

יש מעט חברות שמתמחות באופן ספציפי בטיולים מאורגנים למרכז ולדרום אמריקה והן מציעות טיול מאורגן להונדורס שנמשך על פני 8-10 ימים. הטיול כולל ביקור בשמורות הטבע ברחבי המדינה, במקומות כמו קופאן, טלה, לה סייבה ורוטאן. לרוב מבלים גם יום או יומיים בבירה טגוסיגלפה ומסיירים באתרים ההיסטוריים הקיימים בה. הטיולים האלו לא יוצאים באופן רציף מדי חודש או בכל עונה ולכן צריך להתעדכן ולחפש לא מעט עד שמוצאים את הטיול המתאים.
 

טיולים דרך חברות בחו"ל

אם אתם לא מצליחים למצוא טיול מאורגן להונדורס שיוצא עם חברה ישראלית, תוכלו לנסות ולאתר חברות בחו"ל שמתמחות בטיולים מאורגנים במרכז אמריקה. יש לא מעט חברות מקומיות שמוציאות טיול מאורגן בהונדורס באופן שבועי ומתאימות לתיירים שמגיעים כמובן באופן עצמאי למדינה. הבעיה עם החברות האלו היא שהן לא מוכרות ולכן צריך לעשות תחקיר לא קטן כדי לוודא שבחרתם בחברה אמינה ומקצועית.
 

אחת האפשרויות הבטוחות יותר היא להירשם לטיול של חברה אמריקאית דוברת אנגלית. לרוב החברה תקבע אתכם נקודת מפגש בארצות הברית או בהונדורס עצמה ושם תוכלו להצטרף לקבוצה ולהתחיל את הטיול. מחירי הטיולים האלו יהיו כמובן גבוהים בהרבה ממחיר של טיול מאורגן להונדורס שיוצא מישראל, זאת בגלל הצורך להגיע גם ליעדים שונים בארצות הברית.
 

טיולים יומיים מאורגנים

אחת הדרכים לראות את הונדורס ולקבל הדרכה וליווי מקצועי לאורך המסלול היא להשתמש במדריכים מקומיים ולשכור מדריך לטיולים יומיים. מדריכים מקומיים דוברי אנגלית לא קשה למצוא, כיוון שהרבה מהמקומיים הגיעו מאירופה ומתפרנסים מתיירות. בקו החוף הקאריביאני של הונדורס תוכלו למצוא לא מעט מסלולי טיול מודרכים על ידי מדריכים מקומיים.
 

גם האפשרות הזאת מחייבת אתכם לקצת תחקיר מוקדם, כמה טלפונים או מיילים ובירורים לא מעטים, אבל סוכני הנסיעות יוכלו לעזור לכם. מלונות מסוימים על קו החוף ובערים הגדולות מוציאים טיולים מאורגנים יומיים. גם זו דרך לראות את המדינה ולקבל הדרכה והסעה מאורגנת.
 

היעדים הבולטים בטיול מאורגן

בין היעדים החשובים שכדאי לבדוק שנמצאים במסלול הטיול המאורגן שבחרתם נמצאים קופאן, העיר העתיקה שהשתמרה מתקופת המאיה, העיר לה סייבה אליה מגיעים פעמים רבות בטיסה להונדורס, עיר הבירה טגוסיגלפה והאטרקציות מסביב לעיר, שמורות הטבע שנמצאות באיזור הבירה ובאיזור החוף הקאריביאני, בעיקר שמורת הטבע קוארו אי סאלאדוואיי המפרץ, אליהם מגיעים בדרך כלל במסגרת הטיול המאורגן כדי להנות מכמה ימים של נופש קאריביאני.
 

טיול מאורגן בהונדורס יכול להיות הפקה לא קטנה, בייחוד בגלל שאין יותר מדי טיולים מאורגנים שיוצאים מישראל רק להונדורס. אם זאת, לא כדאי לוותר על הרצון לבקר במדינה הקטנה והמיוחדת הזו, שמתגלה לאט לאט כאחד היעדים הכי מיוחדים במרכז אמריקה.