עוד על הונדורס

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

הונדורס - טיסות להונדורס

הונדורס היא לא המדינה הכי תיירותית במרכז אמריקה, אבל היא ללא ספק אחת היפות. המדינה הקטנה שנמצאת על קו חוף האוקיינוס, גדושה בנופים עוצרי נשימה ובאטרקציות תיירותיות, בייחוד אם אתם חובבי צלילה או גלישה.

במרכז המדינה נמצאים יערות נרחבים שבהם אפשר למצוא חיות נדירות שמצליחות לשרוד כאן, אולי בזכות העובדה שלא מדובר במדינה עמוסה בתיירים. בעיר הבירה של הונדורס, טגוסיגלפה, תפגשו את ההמון המקומי. מסביב לעיר תמצאו שטחים ירוקים יפיפיים.
 

האטרקציה שמביאה אנשים להזמין טיסות להונדורס ולרצות לבקר דווקא בא הם צמד האיים שנמצאים על החוף הצפוני של המדינה – אוטילה ורואטאן. שני האיים האלו, שהם רק חלק מרצועת איים שנמצאת באיזור, מושלמים לצלילה עם שוניות אלמוגים, דגים נדירים ועוד.
 

מישראל עדיין אין טיסות להונדורס ומי שרוצה להתחיל את הטיול במרכז אמריקה דווקא במדינה המסקרנת הזו או פשוט רוצה לנסוע לטיול קצר להונדורס צריך למצוא טיסות המשך. יש כמה אפשרויות פשוטות יחסית וכמה שהן קצת יותר מורכבות. הנה כל הדרכים להזמין טיסות להונדורס.
 

טיסות דרך אירופה

הדרך הפשוטה ביותר למצוא טיסות להונדורס היא להגיע לאירופה ובעיקר לספרד. חברת איבריה הספרדית מפעילה קו טיסות להונדורס ממקומות שונים באירופה, בעיקר מברלין, ברצלונה ומדריד.
 

המשמעות של הדבר היא הגעה לאחת מהערים מהן יוצאת הטיסה להונדורס ועלייה על מטוס לכיוון, אבל כדאי לדעת שפעמים רבות מדובר במסע לא קל, כיוון שיש עצירה נוספת בדרך בדרך כלל בפנמה או מאחת מהערים הגדולות בארצות הברית. המסע יכול להימשך לא מעט שעות, בממוצע כ-15 שעות טיסה, בהתאם לעצירות ולהמתנה בדרך.
 

היתרון של טיסות להונדורס דרך אירופה ולא דרך ארצות הברית הוא שאין צורך להוציא ויזה אמריקאית. האמריקאים דורשים ויזת כניסה שמקבלים כאן בשגרירות בישראל וכל זה יכול להוסיף עוד קצת עבודה לפני הטיול.
 

טיסות דרך ארצות הברית

אם יש לכם ויזת כניסה לארצות הברית תוכלו לעלות על טיסה של חברת יונייטד איירליינס שמתפעלת קו טיסות להונדורס מישראל. הקו כולל טיסה מתל אביב לכיוון אירופה, עצירה באירופה, המשך לארצות הברית ומשם לשדה התעופה סן פדרו סולה בהונדורס. משך הטיסה יכול להיות ארוך הרבה יותר מטיסה להונדורס עם עצירה באירופה, אבל גם כאן תלוי כמה עצירות יש בדרך ומה אורך ההמתנה בשדה התעופה.
 

דרך נוספת היא לטוס לארצות הברית ומשם למקסיקו או לפנמה, שם אפשר למצוא לא מעט טיסות יומיות להונדורס. כך גם מקוסטה ריקה.
 

מרבית הטיסות מארצות הברית הן כמובן טיסות לילה כך שיש הזדמנות לישון ולהתרענן בדרך, על אף המסע הארוך שעמוס בעצירות.
 

המסע הארוך ישתלם לכם

מחירי טיסות להונדורס מישראל יכולים להגיע ל-2000 דולרים בערך, אבל המחיר הגבוה יחסית והמסע הארוך ישתלם לכם. תיירים שכבר גילו את הונדורס יספרו לכם שמדובר במקום שליו, מיוחד במינו, שנדמה שעדיין לא התגלה ובכך סוד הקסם שלו.
 

הטבע הגולמי שלא נפגע מתעשיית התיירות, ההרכב המיוחד של האוכלוסיה שכוללת בריטים שהפכו את קו החוף של הונדורס לבית שלהם, אינדיאנים שחיים בשמורות בפנים המדינה ומהגרים ממדינות רבות באמריקה הלטינית. התוצאה האקלקטית הזו הופכת את הביקור בהונדורס למרתק גם מבחינה אנושית.
 

טיסות להונדורס הן מבצע לא פשוט, אבל כנראה שהוא כדאי בהחלט. עם מגוון גילויים חדשים ומעניינים, שאין שאף מקום אחר, הונדורס הופכת ליעד ששווה להתאמץ בשבילו. העובדה שהיא עדיין לא מלכודת תיירותית מבטיחה שאפשר גם לטייל בה בתקציב קטן יחסית וזהו עוד יתרון משמעותי.