עוד על קובה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

קובה - מטבע בקובה

בקובה ישנם שני סוגים של מטבעות: מטבע לתיירים (פסו נסחר - CUC) ומטבע למקומיים (פסו נאסיונאל). המטבע לתיירים שווה מעט יותר מהדולר האמריקאי (יחס של 1:0.89 לטובת הפסו הנסחר, אך אחרי העמלה הנגבית על החלפת דולרים אמריקאים המגיעה לגובה של 10%, זה יוצא יחס של 1:0.8 בערך), והוא המטבע הרשמי איתו יש לשלם על כל סוגי השירותים שהמדינה ותושביה מציעים: מהשכרת חדר ללילה, דרך תשלום במסעדה ועד תשלום לנהג מונית (ישנם מוניות מיוחדות לתיירים, כאשר יש חוק מפורש שאוסר על תיירים לנסוע במוניות של מקומיים).

אם זאת, שווה להחליף מעט מהכסף למטבע המקומי. במסעדות מקומיות ובדוכני רחוב מסוימים ניתן להשתמש בו, ולעיתים לא יקבלו מטבע אחר מלבדו. פסו נסחר אחד שווה כ-25 פסו נאסיונאל. המרת כספים יש לבצע בבנקים הגדולים.
 

הפתרון הטוב ביותר הוא להגיע לקובה עם יורו או עם פסו מקסיקני, או עם דולר קנדי, עליהם עמלת החליפין היא הנמוכה ביותר. הבעיה המרכזית היא החלפת דולרים אמריקאים, עליהם יש לשלם עמלה גבוהה במיוחד של כ-10% משווי העסקה (כנראה עקב היחסים העכורים שבין שתי המדינות). לקובה מומלץ להגיע עם כסף מזומן. טרוולרס צ'יק מתקבלים במקומות מועטים בלבד, ומשיכה באשראי גוררת עמלות גבוהות (אם כי זמינה).

קובה היא ארץ יקרה יחסית לתיירים. המקומיים גובים פעמים רבות מחירים מופרזים, לכן יש לשים לב ולא להתבייש להתמקח (בעיקר בשווקים, לא להתמקח על עסקים שבשליטת הממשלה).

עוד בזזנו:

טיסות לקובה
טיול מאורגן לקובה
טיסות פנים בקובה