עוד על קולומביה

טיול ג’יפים בברילוצה

איך יוצרים קשר עם ראול לגבי טיול ג’יפים?

סמאיפטה

מישהו מכיר את Sukhiwat- Vihara ...

אוטובוס שינה

אשמח לדעת האם ומה התנאים הנדרשים לנסיעה ...

קולומביה

קולומביה

קולומביה נקראת בפי רבים מיוצאי דרום אמריקה "ילדה רעה מבית טוב". מדינה זו היא מהמרתקות והמסקרנות ביבשת! בשנים האחרונות אף החלה תופעה של טיול לדרום אמריקה לטובת ביקור בקולומביה- וקולומביה בלבד. 


קולומביה מספקת למבקרים בה יופי עצום, נופים מרהיבים, אוכלוסיה סקסית וקצבית, חופים אקזוטיים מנצחים, מקומות בילוי סוערים ואוירה דרום אמריקאית יחודית שלא תמצאו באף מדינה אחרת ביבשת. עם זאת, קולומביה נחשבת למדינה מסוכנת בתנאים מסוימים ויש לנהוג במשנה זהירות לאורך כל זמן ביקורכם במדינה.
 

קולומביה מתהדרת בהרים גבוהים, יערות גשם יפהפיים, חופים טרופיים, ג'ונגלים מטריפים, ערים מפנקות והרבה הרבה אטרקציות. בקולומביה יש אלמנטים גיאוגרפיים מגוונים מאד, בצפון מזרח נמצאות המדבריות העצומות, המערב הוא ברובו הררי, ולאורך חופי האוקיאנוס השקט משתרעים ג'ונגלים עצומים.
במדינה חיים קרוב ל-45 מליון תושבים שרובם נוצרים, כאשר העיר הגדולה ביותר היא הבירהבוגוטה  המונה כ-7 מיליון תושבים.

בוגוטה נחשבת לעיר מעט מסוכנת וקשה ורצוי לא להגיע אליה בתחילת הטיול. בעיר יש חיי תרבות סוערים, מוזיאונים מעניינים וכנסיות קולוניאליות מקסימות, אך יש בה גם המון קבצנים הומלסים ושכונות עוני מעיקות.

לעומתה, קרטחנה הפופולארית מאוד בקרב ישראלים, היא אחת הערים היפות בדרום אמריקה והמעניינת ביותר בקולומביה. היא משלבת הרבה היסטוריה וחן. זוהי עיר עתיקה ומוקפת חומה וניתן למצוא בה כנסיות רבות, מנזרים, ארמונות ועוד אתרים היסטוריים עתיקים רבים ומגוונים.
 

בקולומביה יש גם אתרים ארכיאולוגיים רבים ושמורות טבע מרהיבות המכילות מספר עצום של מיני בעלי חיים נדירים וצמחים טרופיים. רבים לא מוותרים על האי סן אנדרס בו חופים קסומים ועל פארק טיירונה, פיסת גן עדן על החוף בו צולם הסרט הלגונה הכחולה.