עוד על בוליביה

טיול ג’יפים בברילוצה

איך יוצרים קשר עם ראול לגבי טיול ג’יפים?

סמאיפטה

מישהו מכיר את Sukhiwat- Vihara ...

אוטובוס שינה

אשמח לדעת האם ומה התנאים הנדרשים לנסיעה ...

בוליביה

בוליביה


בוליביה היא המדינה הענייה ביותר בדרום אמריקה. עם זאת ואולי בגלל זה היא גם אחת המדינות המעניינות, הפראיות והמרתקות ביותר שיש. בוליביה היא ה"הודו" של דרום אמריקה.. רובם מתאהבים בה ורואים בה גולת הכותרת של טיולם, אך יש גם כאלו שקשה להם עם העוני, הנסיעות הקשות בצ'יקן באס מקרטעים והתושבים שלפעמים קצת עולים על העצבים...

בבוליביה תמצאו נופים מרהיבים, תרבות אינדיאנית ילידית, שרידי עתיקות אפופי מסתורין, אוצרות טבע וארכיטקטורה קולוניאליסטית יפיפייה.
 

האוכלוסייה בבוליביה היא ברובה אינדיאנית ורובם שומרים על אורח חייהם המסורתי ועל אמונותיהם וערכיהם המובהקים. בעקבות זאת, ניתן לראות בבוליביה הרבה עוני, אנאלפביתיות ותנאי סניטציה ירודים ביותר.

הנסיעות בבוליביה הן כאמור ארוכות ומייגעות והאוטובוסים לא נוחים במיוחד, התושבים לא תמיד נעימים  והאוכל לא איכותי במיוחד, לבעלי קיבה רגישה יש סיכוי טוב לקבל כאן קלקול קיבה.

למרות כל זה בוליביה היא מדינה מדהימה ביופייה ואהובה במיוחד על תרמילאים וחובבי טרקים. תוכלו למצוא כאן את דרך המוות המפורסמת שאפשר לעבור אותה עם אופניים, את הסלאר, מדבר המלח הגדול בעולם היוצר מרחב אין סופי של לבן, זהו המקום המושלם לבדוק את היצירתיות שלכם ולצלם תמונות אומנותיות ומוזרות.

בצפון בוליביה יש שפע של יערות גשם עצומים וחיות ייחודיות ומעניינות, במזרח נמצא אזור הפנטאנאל המכיל ביצות עם תנינים, דגי פיראנה וחיות משונות נוספות ובמערב נמצא אגם טיטיקאקה החלומי.

בבוליביה יש שתי ערי בירה, לה פאז שהיא גם העיר הגדולה ביותר וסוקרה שמשמשת כבירה רק מבחינה חוקתית. לה פאז  זו עיר הבירה הגבוהה בעולם והיא יושבת בתוך קניון ובסביבה דלת חמצן, הנוף בה מזכיר את הנוף על הירח.