עוד על דרום אמריקה

טיול ג’יפים בברילוצה

איך יוצרים קשר עם ראול לגבי טיול ג’יפים?

סמאיפטה

מישהו מכיר את Sukhiwat- Vihara ...

אוטובוס שינה

אשמח לדעת האם ומה התנאים הנדרשים לנסיעה ...

דרום אמריקה

הסלאר בבוליביה - דרום אמריקה


ברוכים הבאים לדרום אמריקה! שילוב מנצח של נופים מהיפים בעולם, מסתורי תרבויות עתיקות,  חושניות, קצב, צבע וטעם. היבשת אשר תוכלו לראות בה הכל מהכל ואין מטייל שלא ימצא את עצמו... חופים טרופיים שטופי שמש וג'ונגלים סבוכים בברזיל, עיירות חוף בקולומביה, טרקים עוצרי נשימה בארגנטינה  וצ'ילה, הזדמנות לראות תרבויות אינדיאניות אשר קיימות במשך מאות שנים בבוליביה ופרו, לצפות בחיות ענק בגלאפגוס באקוודור, לשבור את השגרה  במקומות פחות מתויירים כמו ונצואלה, אורגוואי ופרגוואי ואף תוכלו לחקור את הקצה הצפוני של היבשת: גיאנה, גיאנה הצרפתית (French Guyana) וסורינאם, אשר חובות בתוכן תרבות שונה מכל מה שחשבתם על דרום אמריקה. אתם עוד פה? למה אתם מחכים? קדימה, צאו לדרך! אנחנו כבר רוצים לחזור...

 

הגל העולה והגל היורד
הדרך הטובה יותר לטייל, היא ללכת לפי מסלול ה"גל". הפלוס הרציני, הוא החיסכון בכסף, אתם הרי לא רוצים לבזבז זמן וכסף על טיסות בין מדינות ללא רצף. שימו לב, כי עליכם להיות מחושבים כמה זמן אתם מתכננים להישאר בכל מדינה, על מנת להתאים את עצמכם לעונות ביבשת. בכל מדינה יש מזג אויר שונה, עונה יבשה, עונה גשומה ויש גם מדינות אשר בתוך המדינה יש הבדל משמעותי בין הצפון לדרום.

מיותר לציין (אך נציין בכל זאת), כי כל מטייל יבחר לעצמו את המדינות שיעדיף לטייל בהן.. אנחנו הזכרנו את כולן, אתם רק צריכים לסנן...

 
הגל העולה
מתי מתחילים? אמצע אוקטובר עד סוף נובמבר

היכן נוחתים? בואנוס איירס, בירת ארגנטינה.

 

מסלול:מתחילים את הטיול בדרום היבשת, מצ'ילה וארגנטינה- ועולים צפונה.

מסלול פופולארי: ארגנטינה- צ'ילה> ברזיל> בוליביה> פרו> אקוודור>קולומביה.

 

תיאור המסלול:

העונה לטירוק בדרום ארגנטינה- חבל פטגוניה, מתחילה בדצמבר. אז זה הזמן להדרים בטרקים שונים עד לאושוויה הדרומית (במהלך הירידה דרומה תזגזגו עם צ'ילה המקבילה מספר פעמים). מאושוויה, לוקחים טיסה חזרה לבואנוס איירס. ניתן גם לעשות את המסלול הפוך- להדרים ישירות לאושוויה ולהתחיל לעלות למעלה לבואנוס איירס חזרה.

משם עוברים לברזיל (דרך מפלי האיגוואסו), בידקו מה התאריך של הקרנבל, חבל לפספס, תכננו את הזמנים בהתאם. המשך הטיול יהיה לבוליביה, משם לפרו, הצפינו לאקוודור וסיימו את הטיול ביבשת בקולומביה.

 

הגל היורד

מתי מתחילים?אמצע יולי עד סוף אוגוסט

היכן נוחתים? קיטו (אקוודור) , או לימה( פרו).

מסלול: מתחילים בצפון היבשת ויורדים למטה, דרומה.

מסלול פופולארי:  אקוודור > פרו >  בוליביה > ארגנטינה- צ'ילה > ברזיל.

 

תיאור מסלול:

מאקוודור יש כאלה שיעדיפו "לקפוץ" צפונה לקולומביה ואחר כך ידרימו לפרו ויש כאלה שידרימו ישירות לפרו וישאירו את קולומביה לסוף הטיול. מפרו תמשיכו לבוליביה. נשאיר לכם את חלוקת הזמנים אך חשוב לזכור כי בחודש נובמבר כדאי כבר להגיע לארגנטינה. משם להתחיל להדרים לכיוון חבל פטגוניה בארגנטינה ולשלב אותו יחד עם צ'ילה.

כאשר תגיעו לאושוויה הדרומית ביותר, קחו טיסה חזרה לבואנוס איירס ומשם תמשיכו לברזיל דרך מפלי האיגוואסו. נקודת זמן אשר כדאי להיות מתוכננים לפיה בברזיל, היא הקרנבל (ינואר- פברואר). משם ניתן לחזור לארץ או לקחת טיסה לקולומביה.

 

כניסה באמצע גל:

אם אתם לא מתכננים להתחיל את הטיול שלכם בנובמבר או ביולי אלא בחודשים אחרים, היעד בו תתחילו מאד תלוי בהעדפות שלכם לטיול. אם אתם לא מוכנים לפספס בשום מחיר את הנופים של צ'ילה, או באתם בשביל הקרנבל המפורסם בברזיל. לשיקולכם. חשוב לזכור עוגנים חשובים של עונות בהן אפשר לטרק.

אם תתחילו לטייל בפברואר או בחודשים שאחריו ואינכם מתכננים לטייל לתקופה של שנה, תחמיצו את עונת הטרקים בחבל פטגוניה. למי שאינו מוכן לוותר על חווית הקרנבל האדירה, הקרנבל בדרך כלל מתקיים בין חודשים ינואר לפברואר. סך הכל, דרום אמריקה היא יבשת ענקית.. ניתן לטייל בה בכל זמן, הכל שאלה של תכנון.

 

למידע נוסף על טיול מאורגן ועוד על דרום אמריקה - טיול לדרום אמריקה עם אקו טיולי שטח

 

תמונות מרהיבות מהעולם - באתר האינטרנט של הצלם חמי כרם