עוד על מרכז אמריקה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

מרכז אמריקה - השכרת רכב במרכז אמריקה

מרכז אמריקה היא גן עדן למטיילים מכל הגילאים והסוגים. האזור מתאים הן לטיולים ארוכים והן לטיולים קצרים. מרכז אמריקה אינה מתאפיינת במרחקים עצומים כמו דרום אמריקה ומנגד, נופיה ואתריה מגוונים מאד, כך שניתן לבקר בכמה נקודות מרכזיות בזמן קצר (שבוע עד חודש) או לתור את המדינה לעומק במשך כמה חודשים.
 

במרכז אמריקה התחבורה הציבורית היא ברמה סבירה ואף טובה למדי בערים מרכזיות, אך באזורים הכפריים היא עשויה להיות פחות מהימנה ופחות זמינה. אם אתם תרמילאים שהזמן מצוי בידיהם בשפע אולי לא תתנגדו להעביר כמה שעות טובות בנסיעה באוטובוס, אך אם אתם נמצאים בירח דבש או חופשה קצרה, סביר להניח שלא תרצו לבזבז זמן בדרכים. לכן, אופציות נוספות להגעה מנקודה לנקודה הן טיסות פנים ממדינה למדינה או בתוך המדינות; ולחלופין השכרת רכב במרכז אמריקה.
 

השכרת רכב במרכז אמריקה היא אפשרות שיכולה להתאים לכל סוגי המטיילים, החל מתרמילאים צעירים ועד משפחות שנמצאות בחופשה או קבוצת חברים שעושה טיול משותף. אם החלטתם על השכרת רכב במרכז אמריקה, מומלץ שתקראו את הטיפים הבאים.
 

היכן משכירים רכב במרכז אמריקה

השכרת רכב במרכז אמריקה יכולה להיעשות במדינה בה אתם מתכוונים לטייל. ניתן למצוא סוכנויות של כל חברות השכרת הרכב הבינלאומיות בערים  הגדולות ובשדות התעופה המרכזיים. ישנן גם סוכנויות מקומיות של השכרת רכב, אך מומלץ לבדוק אותן באינטרנט מראש ולקבל המלצות מחברים כדי לא להיתקל בנוכלים. אפשרות נוספת היא לשכור רכב בארץ דרך סוכנות בינלאומית שיש לה סניפים גם במרכז אמריקה, ולקבל את הרכב עם הגעתכם למדינה. במקרים רבים ניתן לקבל את הרכב כבר בשדה התעופה.
 

בטיחות בכבישי מרכז אמריקה

העניין הבטיחותי הוא שיקול חשוב בעת השכרת רכב במרכז אמריקה, שכן הוא עשוי להשפיע על בחירת מסלול הנסיעה ועל בחירת הרכב. בערים הגדולות והמרכזיות הכבישים ברובם בטוחים ונוחים וכך גם באתרי התיירות המרכזיים. אולם באזורים נידחים יותר הכבישים עלולים להיות משובשים ומלאי מהמורות. בנוסף, כלי הרכב המקומיים הם לא פעם ישנים ולא בטוחים במיוחד לסובבים אותם; וגם תושבי מרכז אמריקה עצמם לא בהכרח מצייתים לכל כללי הבטיחות ולעתים ניכר כי הם ממציאים כללים משלהם על הכביש. לפיכך, כדאי להיצמד לכבישים המרכזיים, למעט לנהוג בשעות החשיכה ולפקוח שבע עיניים על הרכבים הסובבים אתכם.
 

טיפים כלליים בנושא השכרת רכב במרכז אמריקה

לכל מי שחושב להשכיר רכב במרכז אמריקה, מומלץ להצטייד בכל הניירות והמסמכים המתאימים, כמו רשיון נהיגה בינלאומי (וגם ישראלי, ליתר ביטחון). כדאי לבדוק מראש את תנאי הדרך במקומות בהם אתם צפויים לנהוג, ולברר עם סוכנות השכרת הרכב מהו הרכב המתאים ביותר לתנאים אלו.

כדאי להזמין את הרכב כמה שיותר זמן מראש: ב'עונה החמה' של הטיולים המחירים עולים, ובנוסף, יתכן שהרכב בו אתם מעוניינים לא יהיה בנמצא.
 

יש לבדוק את תנאי מזג האוויר במדינה בעונה שבה תשהו בה עם הרכב. זאת כדי לדעת אם עליכם לבקש מסוכנות השכרת הרכב תוספות כמו ערכת חורף, צמיגים מיוחדים לנסיעה בשלג וכו'.
 

הדבר החשוב ביותר הוא לקרוא לעומק את כל תנאי הפוליסה ולוודא שאתם מבינים את הכל (על אחת כמה וכמה כשאתם משכירים רכב במרכז אמריקה – דאגו לקבל עותק באנגלית של חוזה ההשכרה). זאת כדי לא להיתקל בבעיות בלתי צפויות ולהיווכח שהפוליסה אינה מכסה אותן.
 

בדקו מהו גיל המינימום לשכירת רכב, והאם הוא משתנה ממדינה למדינה במרכז אמריקה (במקרה שתרצו לחצות את הגבול עם הרכב). באותו הקשר, מומלץ לברר עם עליכם לשלם אגרה בעת חציית גבולות במרכז אמריקה.