עוד על מרכז אמריקה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

מרכז אמריקה - ביטוח נסיעות למרכז אמריקה

נסיעה לחו"ל היא הזדמנות נהדרת לצאת קצת מהשגרה השוחקת, לנשום אוויר צלול, לטייל במקומות מעניינים, ליהנות מהטבע ולפגוש אנשים חדשים. טיול  או חופשה בחו"ל מספקים חוויות מכל הסוגים, במיוחד אם משלבים בהם בהם מסלולי הליכה, ספורט אתגרי ופעילויות כגון רכיבה על אופניים, שיט או רכיבה על סוסים. אחד היעדים שהופך להיות פופולרי יותר ויותר בשנים האחרונות , הן עבור חופשות קצרות והן עבור טיולים ארוכים יותר, הוא מרכז אמריקה.
 

טיול במדינות מרכז אמריקה יכול לכלול מגוון פעילויות כמו אלו המתוארות לעיל. על אף שבמרבית המקרים פעילויות אלו הן בטוחות, חוסר זהירות מצדכם או מצד המארגנים, תקלה בציוד, או תקלה בתשתית עלולים להסתיים בפגיעה. בדיוק בשביל מקרים כאלו, רצוי לרכוש לפני הנסיעה ביטוח נסיעות למרכז אמריקה. כמובן, זה לא המקרה היחיד בו רכישת ביטוח נסיעות למרכז אמריקה היא רעיון טוב: גם אם אתם מאבדים את המזוודה, זקוקים לטיפול שיניים דחוף, או זקוקים  חס וחלילה לחילוץ – ביטוח נסיעות למרכז אמריקה יגרום לכם ליהנות בראש שקט מבלי לחשוש שיהיה עליכם להוציא הון תועפות על כיסוי כל אחד מהמקרים הנ"ל.
 

סוגים שונים של ביטוח נסיעות למרכז אמריקה

בבואכם לרכוש ביטוח נסיעות למרכז אמריקה, מוטב כי תעשו סקר שוק. חברות ביטוח רבות, כמו גם חברות כרטיסי אשראי, קופות החולים  וחברות נסיעות מציעות מגוון פוליסות ביטוח – כך שסקר ממצה של האפשרויות יוכל להוביל אתכם אל האפשרות שהיא המשתלמת והמתאימה ביותר עבורכם.

ככלל, ישנם שלושה סוגים של ביטוח נסיעות למרכז אמריקה: ביטוח בסיסי, ביטוח מורחב וביטוח המיועד לתרמילאים. להלן סקירה כללית של כל אחת מן האפשרויות אשר תאפשר לכם להחליט איזה סוג של ביטוח נסיעות למרכז אמריקה כדאי לכם לחפש.
 

ביטוח בסיסי

ביטוח בסיסי הוא סוג הביטוח שניתן להשתמ בו לכל נסיעה לחו"ל, בין אם מדובר בנסיעה קצרה של כמה ימים או נסיעה ארוכה יותר. עם זאת, ברוב המקרים הוא מוגבל ב-60 יום. ביטוח כזה כולל בדרך כלל  כיסוי על אובדן כבודה, שיחזור מסמכים, ביטוח צד ג', החזר על אובדן/ביטול הנסיעה, וכן כיסוי על הוצאות רפואיות כמו אשפוז בגין מחלה, פציעה במהלך פעילות או תאונה, תרופות וטיפולי שיניים. לרוב, הכיסוי במסגרת ביטוח בסיסי נע בין כמה מאות אלפי דולרים ועד לכ-1,000,000$.
 

ביטוח מורחב

ביטוח מורחב כולל את כל מה שמכוסה במסגרת הביטוח האישי, כמו גם כמה תוספות אותן ניתן להתאים לאופי המטייל או אופי הטיול. כך למשל, אם המטייל מעוניין לעסוק בספורט אתגרי כמו טיפוס הרים או צניחה חופשית, ניתן להוסיף כיסוי מיוחד לספורט אתגרי. אם אזור הטיול חווה רעידות אדמה פעם בפעם, ניתן להוסיף כיסוי לרעידות אדמה. אם המטיילת היא אשה בהריון, היא יכולה להוסיף כיסוי המכסה הוצאות הקשורות להריון וללידה. כמו כן, ביטוח מורחב לרוב כולל מגוון כיסויים נוספים כמו כיסוי על רכישת ציוד וביגוד (במקרה שהכבודה אבדה/נגנבה), כיסוי על עיכוב בטיסות ועוד. הכיסוי במסגרת ביטוח כזה יהיה גבוה מעט יותר מאשר בביטוח בסיסי אבל לא בהרבה.
 

ביטוח לתרמילאים

לאנשים המתכוונים לטייל זמן ממושך (בין מספר חודשים עד יותר משנה) מומלץ לרכוש את הביטוח הרחב והמכסה ביותר, הרי הוא ביטוח לתרמילאים. מכיוון שמדובר בנסיעה ארוכה, ולרוב גם כזו הכוללת הרבה טרקים, טיולים לפינות נידחות ונעדרות תשתיות, כמו גם פעילויות ספורט אתגרי, ביטוח זה מעניק כיסוי הכולל: הטסת צוות איתור וחילוץ, מוקד חירום טלפוני הפועל 24 שעות, הוצאות אמבולנס/הטסה לבית חולים, הוצאות אשפוז ותרופות ועוד. כיסוי במסגרת סיטוח לתרמילאים יכול להגיע עד 1,500,000$ ויותר.