עוד על מרכז אמריקה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

מרכז אמריקה - ספורט אתגרי במרכז אמריקה

במרכז אמריקה מספר סוגים של פעילויות אתגריות ומפורסמת בזכות חופי גלישה מצויינים, אתרי צלילה נהדרים ופעילויות נוספות שימלאו את גופכם אדרנלין!!

 

גלישה במרכז אמריקה

במרכז אמריקה תמצאו חופי גלישה מהטובים בעולם שמאפשרים חווית גלישה בכל הרמות החל מהמתחילים ועד למומחים.. חופי הגלישה הטובים נמצאים בצד הפאסיפי של היבשת, והתקופה הטובה ביותר לגלישה היא כמובן העונה היבשה. אם אתם גמישים בזמנים, כדאי לכם לתכנן את ההגעה לחופי הגלישה כך שלא תהיו שם בתקופת החגים, הנחשבת לעמוסה במטיילים במיוחד.

 

גלישה בקוסטה ריקה

חופי קוסטה ריקה הם המפורסמים והפופולאריים ביותר, ובעיירות החוף השונות תוכלו למצוא בתי ספר לגלישה, ומועדוני גלישה המציעים סיורי גלישה מאורגנים בחופים השונים. כדאי לדעת שהגלים בקוסטה ריקה גבוהים מאוד, ואם זאת הפעם הראשונה בה אתם גולשים, כדאי לכם לקחת קורס, או לפחות להתייעץ עם גולשים מנוסים ולקבל קצת טיפים. החוף הטוב ביותר למתחילים נמצא בעיירה תמרינדו במערב קוסטה ריקה, בו תמצאו מגוון בתי ספר לגלישה, והגלים נחשבים לנוחים ופחות מסוכנים. הצלחתם לעמוד על הגלשן? זה הזמן לעבור לחצי האי ניקויה, המספק את חופי הגלישה הפופולאריים והטובים ביותר וממנו להמשיך לשאר החופים במדינה.

 

גלישה במדינות אחרות

אם אתם גולשים רציניים ומקצועיים, כדאי לכם גם לנסות את חופי הגלישה של ניקרגואה ואל סלבדור, הידועים בגלים נהדרים. היתרון הגדול בהם הוא מספר נמוך משמעותית של גולשים, וחופים שקטים ומיוחדים..

 

השכרת ציוד

בקרבת כל חוף גלישה במרכז אמריקה תמצאו סוכנויות להשכרת גלשנים וחנויות לציוד גלישה. אם אתם מתכננים לגלוש זמן רב, אולי ישתלם לכם לקנות גלשן, אז בידקו את העניין.

 

צלילה במרכז אמריקה

הצד הקאריבי במרכז אמריקה מציע אתרי צלילה נהדרים, והמים הצלולים והחמימים הופכים את הצלילה שם לפופולארית ביותר. המקום המפורסם ביותר לצלילה במרכז אמריקה הוא האי אוטילה שבהונדורס, שידוע בתור אחד ממקומות הצלילה הזולים ביותר בעולם, ומטיילים רבים עושים שם קורסי צלילה. מקומות צלילה נוספים הם בוקס דל טורופנמה), קוזומל ואיסלה מוחרס (מקסיקו), ובליז.

 

רשיונות צלילה

אם כבר יש לכם רשיון צלילה, וודאו שהוא בינלאומי ובתוקף. מטיילים רבים לא יכולים להשתמש ברשיון שלהם מפני שאינו תקף מבחינה בינלאומית, וללא אישור של PADI. חבל להגיע עד מרכז אמריקה ולא לצלול, ולכן כדאי להיערך מראש בארץ ולסדר את העניין לפני היציאה לטיול.

 

קורסי צלילה

כאמור, מטיילים רבים אוהבים לקחת קורס צלילה במרכז אמריקה. בכל אתרי הצלילה ביבשת תמצאו מועדונים המציעים קורסים באנגלית ואפילו בעברית, במחירים אטרקטיביים ובכל הרמות. המקום הפופולארי והזול ביותר הוא האי אוטילה שבהונדורס..

 

קאנופי

קאנופי הוא גלישה על כבל מעל הג'ונגל, ונחשב לפעילות אתגרית הייחודית למרכז אמריקה. תוכלו למצוא אתרי קאנופי בכל היבשת, אך הטובים ביותר בעולם נמצאים במונטה ורדה שבקוסטה ריקה..